Annons



Här är alla träningsmatcher för lagen i Hockeyettan Östra


27 juli
Hockeysäsongen är bara någon vecka bort och klubbarna har planerat in en massa träningsmatcher inför seriestarten av Hockeyettan. HockeyNews.se har listat samtliga matcher som lagen i Hockeyettan Östra spelar under försäsongen. 

Annons

14 augusti

Hudiksvall - Strömsbro, Glysisvallen, Hudiksvall, 19:00

Spånga - Vallentuna, Från Stan Hallen, Spånga, 19:00

Hanviken - Sollentuna, Tyresö Ishall, Tyresö, 19:00

Huddinge - Almtuna, Björkängshallen, Huddinge, 19:00

15 augusti

Lindlöven - Enköping, Lindehov, Lindesberg, 19:00

18 augusti

Arlanda - Kumla, Pinbackshallen, Märsta, 16:00

Linden - Sollentuna, Sméhallen, Eskilstuna, 16:00

21 augusti

Sollentuna - Lindlöven, SVEAB Arena, Sollentuna, 19:00

Väsby - Enköping, Vilundaparkens Ishall, Väsby, 19:00

Arlanda - Linden, Pinbackshallen, Märsta, 19:00

Köping - Huddinge, Köpings Ishall, Köping, 19:00

Strömsbro - Malung, Gavlerinken, Gävle, 19:00

Hammarby - Vallentuna, SDC-Hallen, Skärholmen, 19:30

22 augusti

Hudiksvall - Östersund, Glysisvallen, Hudiksvall, 19:00

23 augusti

Segeltorp - Vallentuna, Segeltorpshallen, Segeltorp, 19:00

Almtuna - Väsby, Gränby Ishall, Uppsala, 19:00

24 augusti

Visby/Roma - Guts, Visby Ishall, Visby, 16:00

28 augusti

Väsby - Vallentuna, Vilundaparkens Ishall, Väsby, 19:00

Sollentuna - Hanviken, SVEAB Arena, Sollentuna, 19:00

Strömsbro - Hudiksvall, Testebo Arena, Gävle, 19:00

Köping - Hammarby, Köpings Ishall, Köping, 19:00

Enköping - Lindlöven, Bahcohallen, Enköping, 19:00

30 augusti

Enköping - Almtuna, Bahcohallen, Enköping, 19:00

Forshaga - Hammarby, Ängevi Ishall, Forshaga, 19:00

Grums - Segeltorp, Billerudshallen, Grums, 20:00 (Grums IK Seniorcup)

31 augusti

Malung - Segeltorp, Billerudshallen, Grums, 13:00 (Grums IK Seniorcup)

Kallinge/Ronneby - Huddinge, Soft Center Arena, Kallinge, 14:00

Troja/Ljungby - Vallentuna, Ljungby Arena, Ljungby, 16:00

Spånga - Arlanda, Från Stan Hallen, Spånga, 16:00

1 september

Hanhals - Segeltorp, Billerudshallen, Grums, 12:30 (Grums IK Seniorcup)

Kumla - Arlanda, ICA Maxi Arena, Kumla, 16:00

Nyköping - Hanviken, Rosvalla, Nyköping, 16:00

Sollentuna - Linden, SVEAB Arena, Sollentuna, 16:00

Dalen - Vallentuna, SkandiaMäklarna Center, Norrahammar, 16:00

Lindlöven - Väsby, Lindehov, Lindesberg, 16:00

4 september

Vallentuna - Väsby, Vallentuna Ishall, Vallentuna, 19:00

Enköping - Kumla, Bahcohallen, Enköping, 19:00

Hanviken - Nyköping, Tyresö Ishall, Tyresö, 19:00

Huddinge - Mariestad, Björkängshallen, Huddinge, 19:00

Lindlöven - Sollentuna, Lindehov, Lindesberg, 19:00

Hammarby - Köping, SDC-Hallen, Skärholmen, 19:00

5 september

Östersund - Hudiksvall, Dunderhallen, Strömsund, 19:00

6 september

Vallentuna - Segeltorp, Vallentuna Ishall, Vallentuna, 19:00

Nyköping - Visby/Roma, Rosvalla, Nyköping, 19:00

Malung - Strömsbro, Malungs Ishall, Malung, 19:00

7 september

Mariestad - Hammarby, Mariehus Arena, Mariestad, 15:00

Halmstad - Visby/Roma, Halmstad Arena, Halmstad, 16:00

Linden - Arlanda, Sméhallen, Eskilstuna, 16:00

8 september

Köping - Sollentuna, Köpings Ishall, Köping, 16:00

Väsby - Lindlöven, Vilundaparkens Ishall, Väsby, 16:00

10 september

Enköping - Väsby, Bahcohallen, Enköping, 19:00

Hanviken - Surahammar, Tyresö Ishall, Tyresö, 19:00

11 september

Almtuna - Huddinge, Gränby Ishall, Uppsala, 19:00

Sollentuna - Köping, SVEAB Arena, Sollentuna, 19:00

LÄS MER: Här är alla träningsmatcher för SHL-lagen 

LÄS MER: Här är alla träningsmatcher för lagen i HockeyAllsvenskan 

LÄS MER: Här är alla träningsmatcher för lagen i Hockeyettan Södra

LÄS MER: Här är alla träningsmatcher för lagen i Hockeyettan Norra

Annons


Annons

Annons

Annons

Annons