Silly season 1 månad för 1 krona Skaffa PLUS. (Säg upp när du vill.)
Stjärnans mål – efter ändringen: "Perfect shot"

Tomasek flyttade ut på kanten – och Färjestad bytte powerplay.
Då kom två mål från tjeckiske storstjärnan, som går mot seger i poängligan.
Tomasek slog till två gånger om i powerplay mot Brynäs i grundseriens sista omgång.
Tjecken var en poäng före Timrås Filip Hållander inför kvällen, de två gjorde upp om segern i poängligan.
Tomasek har gjort mål varannan match senaste tiden men inte riktigt stått att känna igen. Nu kanske förändringarna kan ha fått fart på honom inför slutspelet.
Men det nya PP:t var inte så speciellt, tycker han:
– Ett gammalt, som vi använt tidigare på säsongen. Inget konstigt, det är tillbaka till grunderna, säger han i TV4.
Målen berömde han lagkamraterna för, som skymde målvakten och skapade trafik. Men han kallade även ett av sina målskott för ett ”perfect shot”.
– Självförtroende och ”swag”. Det har vi saknat, säger han om lagets offensiv.
Färjestad hade 2–0 på Brynäs efter en period.
TV4-experten Staffan Kronwall såg Tomaseks mål som viktigt för Färjestad, som likt Brynäs har flera förluster i rad inför tisdagens omgång.
– Det här är viktigt, få igång sina stjärnspelare som vacklat. Ingen har varit het, det här kan vara väldigt betydelsefullt för Färjestad, säger Kronwall i studiosändningen.