
Kommentarer
Halva priset på TV4 Play Sport Hockey – få kod med Hockeynews här! (Annons)
Hämta Hockeynews app för iOS och Android - gratis: nyheter, spännande silly, unik inside, exklusiva intervjuer och matchrapporter från alla ligor
Bevakningen presenteras av

Djurgården kan tacka slutspelsdebutanten Anton Frondell, 17, för segern mot Mora i den första kvartsfinalen.
– Kul att få hänga dit den så klart. Avgöra matchen, säger slutspelshjälten till Hockeynews.
Anton Frondell förlängde i fredags sitt kontrakt med Djurgården så att han spelar kvar i klubben oavsett om det blir spel i Hockeyallsvenskan eller SHL kommande säsong.
Frondell tackade för kontraktet med att skjuta 4–3 på övertid till Djurgården.
Och Djurgårdens supportrar hade ett budskap till sin nya favorit.
– Det var väl banderoller i andra perioden också. Skithäftigt, säger Frondell som hann uppfatta fansens uppskattning från avbytarbänken.
– Vad stod det? NHL kan vänta. Det tror jag att jag ändå kommer att göra några år. Det var väl roligt skrivet, säger han och ler.
Han kommer att gå tidigt i NHL-draften till sommaren och han visar sin stora talang och lekfullhet i match efter match.
Djurgården kopplade ett grepp om Mora och hade 3–1 i den första perioden. Men med fem minuter kvar kom en reducering och med mindre än minuten kvar tryckte Mora in kvitteringen.