UNIBET - ligans huvudpartner
Tillsammans gjorde de 121 poäng i grundserien i Björklövens tröja förra säsongen, men de satt alla på utgående kontrakt med klubben.
Under torsdagen meddelade dock klubben att hela kedjan bestående av Alex Hutchings, Tyler Vesel och Justin Crandall har förlängt sina kontrakt med seriesegrarna.
Trion har alla skrivit på nya kontrakt som sträcker sig över den kommande säsongen.
– De gjorde en otrolig nytta hela säsongen både framåt och bakåt. Jag är supernöjd att alla tre har den här glöden och revanschlusten i sig. De kommer hit för att göra rätt för sig och ta itu med ouppklarade affärer, säger Björklövens sportchef Per Kenttä.
Hutchings vann den interna poängligan på 48 poäng, sex fler än Crandall som slutade tvåa medan Tyler Vesel gled in på en femteplats i poängligan med sina 31 poäng på 42 matcher.
***
Riktigt bra! Värd en hamburgare – för en månads läsning? Swisha till 123 529 7163.

